גידול קנאביס
/ / איך לחסוך בהוצאות וגם לשמור על קיימות בגידול קנאביס
גידול הידרופוני | דשנים | הבלוג | כללי | תאורה

איך לחסוך בהוצאות וגם לשמור על קיימות בגידול קנאביס

גידול קנאביס בחללים פנימיים יכול בהחלט לשרוף לנו כסף. הריצות התדירות לחנות הכלים, למשתלה ולהידרו-שופ המקומי, הקמת הגינה ההידרופונית, התחזוקה שלה ואין זה משנה כמה הגינה קטנה, עלולים לחורר את הכיס ולרוקן אותו ממזומנים. אך זו לא גזרה משמיים. יש היום בנמצא דרכים טובות, חכמות וברות-קיימא לחסוך בהוצאות. קיימות מביאה לחסכון גדול והיא צריכה להיות נוכחת בכל ההחלטות שמקבלים, החל מבחירת הנורות ועד למדיום שבו נשתול את הזרע.

לא בטוחים כיצד לגדל קנאביס ולחסוך בהוצאות? רוצים לגדל קנאביס תוך שמירה על איכות הסביבה? הנה כמה עצות וטיפים:

בחירת נורות גידול לקנאביס

בטח אם יש לכם גינה הידרופונית קטנה אז כדאי לכם לבחור בנורות עם וואט נמוך. חפשו נורות שצורכות פחות אנרגיה, למשל נורות גידול לד. נורות אלו נחשבות לנורות החסכוניות והאקולוגיות ביותר שיש היום לגידולי קנאביס בחללים פנימיים. נורות LECs גם יכולות להיות חסכוניות.

העדיפו איוורור טבעי על אוורור מלאכותי

כאשר אתם מתחילים לבחור את מקור האוורור לגינה ההידרופונית שלכם קחו בחשבון את תנאי החדר. פעמים רבות, אפשר לוותר על מאוורר או מזגן וליצור נתיב אוורור נהדר מהחצר או מחלון גדול, או לפחות לשלב בין אוורור טבעי לבין אוורור מלאכותי.

בחרו נכון את מצע הגידול/מדיום

עוד הוצאה שאפשר לחסוך בה היא ההוצאה על המדיום. מומלץ לבחור מדיום חסכוני ואקולוגי שיוכל לשרת אתכם למשך תקופה ארוכה ולא תצטרכו להחליף אותו בין מחזורי גידול, לכן כדאי לבחור במצע אורגני. גינון אורגני הוא הרבה יותר חסכוני, כי לא מעט מהחומרים המזינים נמצאים כבר במצע.

צרו בעצמכם ייחורים

קניה של זרעי קנאביס יכולה להיות יקרה, אפילו יקרה מאוד אם קונים רעים בכל מחזור גידול, קל וחומר אם קונים את הזרעים בחו"ל. אבל אפשר לצמצם עלויות אם משכפלים גנטית ייחורים –  בעצמנו. צריך אמנם לחקור וללמוד קצת כיצד משכפלים, אבל זה שווה את ההשקעה. הנה סרטון קצר שמסביר בעברית באופן ברור כיצד ליצור ייחורים – סרטון הדגמה.

למבחר דשנים אורגניים תוצרת כחול לבן

אל תתפתו מהר מדי

ענף הקנאביס נמצא בתנופה, זה קורה בגלל הלגליזציה במדינות רבות ברחבי העולם ובגלל המדיקליזציה של קנאביס רפואי. חברות רבות מנסו לפתות אותנו עם כל מיני המצאות וטכנולוגיות חדשות לגידול קנאביס בשיטה ההידרופונית, לא מעט מהן אפילו יעילות ונפלאות, אגב. אך נסו שלא להיות תלויים בטכנולוגיה בגינה ההידרופונית שלכם עד כמה שניתן. נכון, החידושים האלו יכולים לחסוך לכם זמן והתעסקות, אבל הם יגרמו לעוד הוצאות. יש מוצרים ומכשירים שחייבים לקנות כי אנחנו לא יכולים להכין אותם בעצמנו, אבל אפשר לנסות ולצמצם את הרכישות הללו למינימום הכרחי ואת היתר לנסות להכין בעצמנו.

קחו בחשבון שאם אתם עובדים בשיטת "עשה זאת בעצמך" אז צריך להיות סבלניים, כי יש עקומת למידה שצריך להתגבר עליה. אם מתעוררות שאלות בתהליך הגידול התייעצו עם מומחים בחנויות הידרו או קחו השראה מאתרים סמכותיים ומקצועיים.

בהצלחה!

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *