קנאביס רפואי
/ / האמת אודות קנאביס רפואי
הבלוג | קנאביס רפואי

האמת אודות קנאביס רפואי

אם נמאס לשמוע רק שמועות ורכילויות ומתחשק לכם ללמוד כמה עובדות אמתיות אודות קנאביס רפואי, אז הגעתם למקום הנכון.

ככל שהזמן עבור ויותר מדינות בעולם מאשרות קנאביס רפואי למטופלים והמחקר המדעי והקליני של הצמח גדל בהתאמה. היום אנחנו יודעים על הקנאביס יותר ממה שידענו עליו אי פעם ורבים שואלים את עצמם איך זה שרק עכשיו זה קורה?! לא ברור באופן ודאי איך הפך הצמח המופלא הזה למוקצה ולכיוון מי צריך להצביע כגורם העיקרי, מה שחשוב הוא להתרכז בכאן ועכשיו ולנסות ולמצות את הפוטנציאל הרפואי האדיר שטמון בצמח הקנאביס.

אז הנה כמה עובדות על קנאביס רפואי, עובדות שנבדקו והוכחו, אז שאף אחד אחר לא יגיד לכם אחרת.

ממה מורכב קנאביס רפואי

מריחואנה מכילה יותר מ – 500 רכיבים, כאשר נכון להיום המדע והרפואה משתמש בכ – 80 מהם. ב – 5 מתוכם נעשה שימוש תכוף ברפואה.

 1. קנאבידיול – CBD :CBD, נקרא גם שמן קנאביס, הוא אחד התמציות של קנאביס רפואי. הוא הוכח כרכיב שיכול להקל על דלקות, עוויתות, חרדות, גודש, בחילות, שיעולים ואף נמצא כמעכב צמיחת תאים סרטניים.
 2. טטראהידרוקנאבינול – THC: ה – THC הוא כימיקל בקנאביס המייצר את האפקט הפסיכו-אקטיבי. הוכח כי ה – THC מקל על כאבים, נדודי שינה וכן משמש כאנטי אוקסידנט (נוגד חמצון).
 3. קנאבינול – CBN: ה – CBN מסוגל לעכב את ההתפשטות של תאים סרטניים.
 4. בטא:Caryophyllene  ידוע ביכולת להפחית ולהרגיע דלקות.
 5. קנאביגרול – CBG: רכיב שאינו פסיכו-אקטיבי המשחרר לחץ תוך עיני, על כן הוא משמש לטיפול גלאוקומה.

גידול קנאביס

בטיחות השימוש בקנאביס רפואי

 • עד ליום זה אין שום עדויות לכך שאדם מת עקב שימוש במריחואנה אי פעם, גם לא ממנת יתר.
 • אף פעם לא כימתו מנת יתר של קנאביס, מאחר שהכמות שיש לצרוך כדי לסבול מתופעות לוואי חמורות כל כך גדולה שאף אדם לא מסוגל לצרוך כל כך הרבה חומר בזמן כל כך קצר.
 • אין לצריכת קנאביס רפואי תופעות לוואי רציניות. כמובן שכמו לכל תרופה אחרת יש סיכונים בצריכת קנאביס. אך גם ביחס לתרופות מרשם אחרות, לקנאביס יש הרבה פחות תופעות לוואי והן פחות חמורות.
 • במידה ולמטופל מופיעות תופעות לוואי כלשהן, הם ייעלמו בתוך 45 דקות, במידה והמטופל עישן או אידה קנאביס. ובין 4 ל – 8 שעות אם המטופל אכל את הקנאביס.
 • אין בעיה לשלב קנאביס עם תרופות מרשם אחרות.
 • הדרכים הבטוחות לצרוך קנאביס רפואי הן: באידוי עם ופורייזרים, למשל. כשמן שמטפטפים אותו מתחת ללשון או אכילת קנאביס/שתיה. עישון קנאביס פחות מומלץ בגלל שעישון יוצר בעירה שמזיקה לגוף.
 • הדרך המהירה ביותר לצריכת קנאביס היא אידוי ועישון, אך כאמור עישון מריחואנה אינו מומלץ. באכילה ושתיה לוקח זמן עד שהאפקט מורגש.

על ההבדל בין סאטיבה לאינדיקה

 • קנאביס בקטגוריית אינדיקה ידוע בכך שהוא משרה רוגע לכן הוא נועד לאנשים שסובלים מכאבים כרוניים, חרדות, נדודי שינה, עוויתות או רעידות.  זני קנאביס מסוג אינדיקה גם גורמים לנמנום, לכן מומלץ לצרוך זנים אלו בשעות הלילה.
 • קנאביס בקטגוריית סאטיבה מעוררים יותר לכן כדאי לצרוך אותם בשעות היום. יש בזנים אלו ריכוז גבוה יותר של THC והוא גורם לנו להרגיש יותר אקטיביים ואנרגטיים.

זו האמת על קנאביס רפואי, אז שלא יעבדו עליכם!

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *